Na czym polega profilaktyka małych zwierząt domowych?


Posiadacze psów, kotów i innych małych zwierząt domowych często czekają z wizytą u lekarza do czasu, aż zwierzę zaczyna chorować. A w rzeczywistości powinni zdawać sobie sprawę jak ważne, jest stosowanie odpowiednich działań profilaktycznych. Każda przychodnia weterynaryjna oferuje szereg usług, które mają na celu zapobieganie różnym chorobom i schorzeniom. Jak wygląda profilaktyka małych zwierząt? O tym poniżej!

Przychodnia weterynaryjna – profilaktyka

Usługi związane z profilaktyką oferowane przez lecznice i gabinety weterynaryjne są niezwykle podobne to tych, z których korzystają ludzie. Otóż głównie są to szczepienia, które mają na celu zabezpieczyć zwierzęta przed wystąpieniem u nich różnego rodzaju chorób. W zależności od wieku psa lub kota zaleca się wykonywanie konkretnych szczepień na choroby zakaźne. Coraz częściej wykonuje się także takie szczepienia wśród mniejszych zwierząt domowych, takich jak króliki, fretki czy świnki morskie. Każda większa przychodnia weterynaryjna (http://www.weterynarzwesola.pl/) oferuje takie usługi. Do najbardziej znanych szczepionek u psów należą te zapobiegające parwowirozie, nosówce, a także kaszlu kenelowemu. U kota stosuje się zaś często szczepionkę na chlamydiozę.

Jaką jeszcze profilaktykę oferuje przychodnia weterynaryjna?

Warto jeszcze na koniec wspomnieć oniezwykle ważnej profilaktyce pasożytniczej. Do tego nie jest tak naprawdę potrzebna nawet przychodnia weterynaryjna, gdyż różnego rodzaju środki na pchły i kleszcze dostępne są w sklepach zoologicznych. Z kolei równie ważne odrobaczanie zwierząt wymaga już wizyty w gabinecie, gdyż jedynie tam można zakupić specjalną tabletkę lub pastę.