Co to są kule ortopedyczne?

Kule ortopedyczne to akcesoria medyczne, których zadaniem jest pomoc po urazach w rehabilitacji. W naszej ofercie znajdą Państwo tego typu kule ortopedyczne tylko znanych i cenionych marek. To nic innego jak kule inwalidzkie. Ich najważniejszą funkcją jest przede wszystkim trwałość i wytrzymałość. Chodzi o to, aby tego typu kule nie uległy zniszczeniu pod wpływem ciężaru osoby potrzebującej rehabilitacji. Mają być przede wszystkim podpórką, która umożliwi funkcjonowanie. Dzięki nim możemy swobodnie chodzić.

Dla kogo przeznaczone są kule ortopedyczne?

Kule ortopedyczne przeznaczone są przede wszystkim dla osób chorych i potrzebujących. Nie ma znaczenia wiek tych osób. Idealnie sprawdzą się dla dzieci, jak i osób starszych. Po prostu muszą pełnić funkcję, która przyniesie ulgę podczas chodzenia. Dzięki nim zachowana zostanie równowaga. Najlepsze są takie, które wykonane zostały z wysokiej klasy materiałów. Dzięki nowatorskiej technologii, oraz zaopatrzone w specjalny korek, tóry tłumi hałas podczas chodzenia. Każda kula powinna także być regulowana, co znacznie ułatwia dopasowanie do ręki osoby chorej, wymagającej rehabilitacji. Kula nie może być zbyt luźna.

Jaka powinna być idealna kula ortopedyczna?

W zasadzie to ciężko powiedzieć, ponieważ jest to sprzęt rehabilitacyjny i chyba nie ma idealnego sprzętu. Niemniej jednak warto wybrać kulę, która będzie lekka w swojej budowie anatomicznej. Im lżejsza, tym bardziej praktyczna podczas użytkowania. Najlepsze kule ortopedyczne, to kule produkcji francuskiej. Posiadamy tego typu sprzęt w swojej ofercie. Kule powinny być regulowane w swojej konstrukcji, dostosowane do wzrostu osoby chorej. Dzięki kulom rekonwalescencja nie będzie przymusem. Kule ortopedyczne są coraz bardziej nowoczesne. Powinny przede wszystkim posiadać także funkcje takie jak, chociażby składanie. Dzięki temu transport stanie się łatwiejszy. Kule powinny być stabilne. Powinny być także pokryte chromem lub dobrą farbą, aby się nie ścierały. Każda kula powinna być zabezpieczona kauczukiem u swojego podłoża.