Kiedy przejść na dietę ketonową

Co jakiś czas pojawiają się jakieś doniesienie o nowych modnych dietach, które mają doskonały wpływ nie tylko na sylwetkę człowieka, ale też na jego zdrowie w pojęciu ogólnym. Ostatnio modna dieta to dieta ketonowa, która uważana jest nie tylko za dietę odchudzającą, ale też za dietę zdrowotną leczącą.

Kilka słów o diecie ketonowej

Najważniejszym założeniem diety ketonowej jest ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów na co dzień. Należy je naprawdę bardzo mocno zredukować na rzecz tłuszczu, który powinien stanowić podstawę diety w tym wydaniu. Poza tym należy spożywać około 25% białka oraz właśnie niewielkie porcje warzyw lub owoców, albo węglowodanów w innej postaci. Taka sytuacja ma doprowadzić do ketozy czyli przyspieszenie spalania tłuszczu zgromadzonego w organizmie. To zatem działanie odchudzające tego rodzaju diety. Dzięki temu można zgubić zbędne kilogramy, ale też między innymi poprawić zdrowie naczyń krwionośnych. Wtedy to usuwane są złogi miażdżycowe, zmniejsza się ilość złego cholesterolu w organizmie, stan zdrowia poprawia się.

Przepisy w diecie ketonowej

Można znaleźć mnóstwo ciekawych przepisów na dania z diety ketonowej. Trzeba nastawić się na spożywanie większej ilości mięsa oraz ryb, a także tłuszczu na przykład w postaci masła czy oliwy z oliwek. Poza tym można spożywać nabiał. Warto szukać urozmaiconych przepisów, aby dieta nie stała się zbyt szybko nużąca i męcząca. Warto kupić sobie zatem książkę dotyczącą tej diety, szukając tam inspiracj na ciekawe dania i przepisy.