Jak bezpiecznie poruszać się na damskich rolkach?


Jeśli jesteś zwykłą fanką jazdy na rolkach, który rozważa zakup sprzętu do jazdy – wiesz, że w obliczu tego jaki dzisiaj mamy ogromny wybór może to być nieco przytłaczające. Nie chodzi bowiem tylko o rolki damskie, ale także o kask i ochraniacze. Nie każdy skater lubi je nosić, ale jest kilka wyjątków.

Dlaczego nie tylko rolki damskie, ale też ochraniacze?

Nie możesz ryzykować obrażeń, nawet jeśli jesteś dorosła. Nie możesz ryzykować złamania nadgarstka i braku możliwości pracy, prawda? Poza tym nie zapominaj, że im starsza jesteś,
tym leczenie trwa dłużej. Jeśli preferujesz jazdę na rolkach na zewnątrz jest to o wiele bardziej prawdopodobne, że grawitacja stanie się Twoim wrogiem. Poza tym, czy nie chcesz po prostu czuć się bezpiecznie? Z pewnością?

Kiedy z całą pewnością powinnaś założyć ochraniacze?

Jeśli zauważysz, że kiwasz tak na jedną lub po prostu chcesz mieć pewność, że będziesz bezpieczna podczas jazdy – zainwestuj w ochraniacze na rolki. Oto kilka wskazówek dotyczących zakupu sprzętu ochronnego. Polecamy najpierw ochraniacze na nadgarstki i nakolanniki. Jeśli zastanowisz się nad tym, kiedy ostatnio się przewróciłaś z jakiegoś powodu, jak zareagowało Twoje ciało? Większość pań odkryje, że wyciągają ręce, aby chronić górną połowę ciała i upadną na kolana, aby chronić dolną połowę. Dlatego te ochraniacze najbardziej. Możesz również kupić ochraniacze na łokcie, które są bardzo przydatne, jeśli wiesz, że bardziej upadasz do tyłu niż do przodu, ponieważ gdy to zrobisz, prawdopodobnie wylądujesz na łokciach i na pośladkach. Kask, to bardzo często przeoczony element wyposażenia ochronnego, ale to też dobra inwestycja.