Jak dobrze sprzedać biżuterię?


Sprzedaż biżuterii w dobrej cenie może być czasem dość problematyczna. Dzieje się tak, że nie zawsze skup złota będzie chciał kupić dany towar jako pełnowartościowy produkt, a zaoferuje jedynie cenę rynkową złomu, który będzie można uzyskać z biżuterii. Ta druga opcja jest dla sprzedającego skrajnie nieopłacalna, gdyż cena złomu jest o wiele niższa. Gotowa biżuteria może być kilkukrotnie, a nawet kilkunastokrotnie droższa niż sam materiał, z którego została wykonana. Dlatego też, dysponując biżuterią z metalu szlachetnego, takiego jak złoto, srebro lub platyna, nie warto od razu sprzedawać jej jako surowiec, a warto wcześniej zastanowić się, czy nie dałoby się jej sprzedać jako normalny towar.

Czy skup złota się opłaca dla sprzedającego

Opłacalność wizyty w punkcie skupującym metale szlachetne i biżuterię czasem jest wątpliwa. Zawsze najlepiej jest uniknąć pośredników, takich jak skup złota i sprzedać towar na własną rękę. Wtedy unika się utraty różnicy wartości ceny sprzedawanego towaru, a marżą pośrednika. Marże pośredników bardzo często są dość wysokie i mogą sięgać nawet połowy wartości biżuterii, co sprawia, że o wiele bardziej opłaca się znaleźć klienta detalicznego, który jest zainteresowany kupnem. Niestety nie zawsze będzie to możliwe, ale w miarę możliwości warto poszukać chętnych wśród znajomych lub na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Tam prowizję będą zdecydowanie niższe.

Polecamy firme artar.eu.

Skup złota i metali szlachetnych

Jeśli ktoś dysponuje biżuterią w wysokiej jakości, warto udając się do punktu, jakim jest skup złota złożyć propozycję sprzedaży całego produktu. Jeśli nie uda się osiągnąć wyższej ceny, warto poszukać innych, potencjalnych kupców. Mieszkając w dużym mieście, przeważnie znajdzie się co najmniej kilka punktów skupu złota.