Szerokie zastosowania folii kubełkowej – o czym warto wiedzieć?

Na dobrą sprawę, istnieje bardzo niewiele materiałów budowlanych, które mogłyby równać się z folią kubełkową pod względem wszechstronności oraz wydajności. Każda osoba, która przynajmniej po części obeznana jest z branżą budowlaną, powinna doskonale zdawać sobie sprawę z tego, jak wielki potencjał posiada folia kubełkowa pod względem swoich właściwości izolacyjnych i ochronnych. Cały sekret tkwi tutaj w materiale – jest to trwałe, a jednocześnie elastyczne tworzywo sztuczne, które doskonale nadaje się do stosowania przy fundamentach, podstawach ścian oraz wszystkich miejscach, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią.

Gdzie folia kubełkowa znajduje zastosowanie?

Tak naprawdę, folia kubełkowa może zostać wykorzystana w niemal dowolnym obszarze domu. Jest to podstawowe zabezpieczenie dla tarasów, szczególnie tych, które wyłożone są z drewnianych paneli. Kontakt z podłożem oraz obecną w nim wilgocią z pewnością wzmocni procesy rozkładu każdego naturalnego materiału, nie wspominając już o szkodnikach, które z chęcią zamieszkają pomiędzy szparami w drewnianych elementach konstrukcji. Izolacja przy pomocy folii zwiększa żywotność drewna oraz betonu, nie rzucając się przy tym w oczy. 

Wyjątkowe właściwości folii kubełkowej – co warto mieć na uwadze?

Wysokiej jakości folia kubełkowa to o wiele więcej niż tylko izolator. Jest to bardzo praktyczny materiał, który zapewnia dodatkową wentylację oraz drenaż wilgoci, zapobiegając rozwojowi grzybów i bakterii. Tworzywo to jest odporne także na różnego rodzaju chemikalia, które są masowo wydzielane przez przeciętne gospodarstwo domowe.