Rujnujący wpływ gleby – jak zabezpieczyć materiały budowlane?

Ziemia, chociaż stanowi źródło życia dla większości organizmów, może mieć bardzo negatywny wpływ na stan materiałów budowlanych, które stosuje się podczas wznoszenia domu. Nieważne, czy mowa tu o delikatnym drewnie, czy trwałym betonie, stały kontakt z glebą z pewnością przyspieszy rozkład każdego, naturalnego tworzywa. Całe szczęście, z pomocą przychodzi tu uniwersalna folia kubełkowa, powszechnie stosowana w izolacjach i zabezpieczeniach konstrukcji budowlanych.

Czum tak naprawdę jest folia kubełkowa?

W gruncie rzeczy, folia kubełkowa to dość prosty budulec, wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki swojej unikalnej strukturze oraz niezwykle niskiej reaktywności, można zostać ona podłożona pod dowolny budulec, skutecznie zabezpieczając go przez wpływem środowiska. Materiał ten nie rozkłada się ani nie wytraca swoich właściwości z biegiem czasu, dlatego można bez obaw stosować go nawet przy dużych konstrukcjach, gdzie późniejsze wymiany lub poprawki okazałyby się niezwykle trudne i kosztowne.

Jakie są zastosowania folii kubełkowej?

Jak można się spodziewać, folia kubełkowa spisuje się w praktycznie każdych warunkach. Jest to materiał na tyle wszechstronny, że ciężko jest przypisać mu jedno, konkretne zastosowanie. Najczęściej jednak wykorzystuje się ją jako zabezpieczenie fundamentów oraz dolnych partii ścian, izolując je od bezpośredniego kontaktu z podłożem, tak, aby nie docierała do nich wilgoć, szkodniki i obecne w gruncie zanieczyszczenia. Dobrze zabezpieczone fundamenty z pewnością wytrzymają o wiele dłużej, gwarantując ograniczenie kosztów późniejszych renowacji i napraw.