Jak spędzić wolne dni z dziećmi?


Dni wolne od szkoły to idealny moment, by w ciekawy sposób spędzić czas z dziećmi. Warto wykorzystać takie chwile, by pokazać dzieciom najbliższe otoczenie i przeżyć niesamowitą przygodę, która dzieci będą jeszcze długo wspominały. Jak zaaranżować dzieciom czas wolny?

Witaj przygodo

Wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają przed komputerem. Tak jest na co dzień. W dni wolne od szkoły warto zaproponować dzieciom wyjazd w nieznane. Nie muszą to być dalekie wyprawy. Ważne, by były to wyprawy z pomysłem.

Poszukiwanie pirackich skarbów w pobliskim lesie, wyprawa w poszukiwaniu niewielkich zwierząt, czy wyprawa do parku na jesienne karmienie wiewiórek to frajda dla każdego dziecka.

Jak zostać naukowcem?

Niestety nie każdy dzień wolny od szkoły zdarza się w trakcie pięknej pogody. Czasami trzeba również zaaranżować dni, gdy pogoda nie jest naszym sprzymierzeńcem, mimo to czas spędzony w domu również może okazać się ciekawy.

W takiej sytuacji warto poszukać inspiracji w internecie, gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych pomysłów, które pokażą naszym dzieciom, jak niesamowity jest świat. Młodsze dzieci na pewno będą zachwycone eksperymentem z wędrującą wodą. Potrzebujemy tylko kilku szklanek z wodą, barwników spożywczych oraz ręczników jednorazowych. Szklanki ustawiamy w rzędzie napełniamy kolorową wodą oraz łączymy ręcznikami. Co jakiś czas sprawdzamy, jak zachowuje się woda. Dlaczego tak się dzieje?

Dni wolne od szkoły to idealna okazja, by wspólnie, w ciekawy sposób spędzić czas. Warto pokazać dzieciom, że może być on wykorzystany inaczej niż na siedzenie przed komputerem.