Jak spędzić wolne dni z dziećmi?


Dni wolne od szkoły to idealny moment, by w ciekawy sposób spędzić czas z dziećmi. Warto wykorzystać takie chwile, by pokazać dzieciom najbliższe otoczenie i przeżyć niesamowitą przygodę, która dzieci będą jeszcze długo wspominały. Jak zaaranżować dzieciom czas wolny?

Witaj przygodo

Wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają przed komputerem. Tak jest na co dzień. W dni wolne od szkoły warto zaproponować dzieciom wyjazd w nieznane. Nie muszą to być dalekie wyprawy. Ważne, by były to wyprawy z pomysłem.

Poszukiwanie pirackich skarbów w pobliskim lesie, wyprawa w poszukiwaniu niewielkich zwierząt, czy wyprawa do parku na jesienne karmienie wiewiórek to frajda dla każdego dziecka.

Jak zostać naukowcem?

Niestety nie każdy dzień wolny od szkoły zdarza się w trakcie pięknej pogody. Czasami trzeba również zaaranżować dni, gdy pogoda nie jest naszym sprzymierzeńcem, mimo to czas spędzony w domu również może okazać się ciekawy.

W takiej sytuacji warto poszukać inspiracji w internecie, gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych pomysłów, które pokażą naszym dzieciom, jak niesamowity jest świat. Młodsze dzieci na pewno będą zachwycone eksperymentem z wędrującą wodą. Potrzebujemy tylko kilku szklanek z wodą, barwników spożywczych oraz ręczników jednorazowych. Szklanki ustawiamy w rzędzie napełniamy kolorową wodą oraz łączymy ręcznikami. Co jakiś czas sprawdzamy, jak zachowuje się woda. Dlaczego tak się dzieje?

Dni wolne od szkoły to idealna okazja, by wspólnie, w ciekawy sposób spędzić czas. Warto pokazać dzieciom, że może być on wykorzystany inaczej niż na siedzenie przed komputerem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*