Jak kupić odpowiedni kask na rolki?


Być może najważniejszym elementem wyposażenia do jazdy na rolkach (oprócz samych rolek oczywiście) jest kask. Chociaż wiele osób korzysta z kasków rowerowych do jazdy na rolkach, istnieją kaski na rolki specjalnie zaprojektowane do jazdy na tym sprzęcie, które pokrywają większą część tyłu głowy, dzięki czemu są bezpieczniejsze w kontekście charakterystyki tej aktywności.

Najważniejsze informacje o kaskach na rolki

Kaski na rolki z https://freeskate.pl/k/kaski-na-rolki/ zwykle są wykonane z polistyrenu ekspandowanego (EPS), który jest twardy i mocny, a jeśli dojdzie do uderzenia mocno chroni głowę. W świecie skatingu są pewne główne typy kasków, kaski fitness i kaski dla bardziej zaawansowanych rolkarzy. Decyzja co do tegp, które są najlepsze dla Ciebie, opierają się głównie na preferencjach co do stylu jazdy.

Kaski fitness – czym się charakteryzują?

Kaski fitness są uważane za bardziej klasyczny rodzaj kasków. Mają nieco bardziej wydłużony design i mają więcej otworów w skorupie, ale ta funkcja pomaga tylko, gdy zapewnienie rolkarzowi przyjemnego chłodu podczas jazdy, gdyż zapewnia odpowiednią wentylację. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w temacie tych kasków jest to, że są one zaprojektowane tylko dla pojedynczego uderzenia. Oznacza to, że po upadku nie są już przydatne i nadszedł czas na nowy kask. Jest też drugi typ kasków na rolki i główną różnicą między tymi kaskami a kaskami fitness jest kształt i styl. Mają one bardziej okrągły kształt i schodzą niżej na twarz i uszy, wyglądając trochę jak hełm bojowy. Kaski te są bardziej popularne wśród młodszych rolkarzy – przede wszystkim agresywnych. Zatem sam musisz zdecydować, które są lepsze dla Ciebie.