Czy tworzenie biżuterii ze srebra jest skomplikowane?

Jeśli słowo złotnictwo Cię onieśmiela, przygotuj się na alternatywę. Tworzenie biżuterii ze srebra nie jest takie trudne. Nie jest to skomplikowany proces nie tylko dla najbardziej zaawansowanych jubilerów, ale każdy może spróbować swoich sił w tym rękodzielnictwie. Dzięki dobrym zasobom, jakie zapewni Ci niejedna hurtownia srebra i odrobinie cierpliwości – wkrótce zobaczysz, że Ty też możesz to zrobić!

Tworzenie srebrnej biżuterii – od czego zacząć?

Od projektu w umyśle do pierścionka na palcu – lub jakiejkolwiek biżuterii, którą chcesz wykonać – jest w zasadzie tylko kilka kroków. Wiele projektów srebrnej biżuterii nie wymaga nawet wszystkich etapów, by zaskoczyć nowym dziełem. Rozbijając obróbkę srebra na możliwe do wykonania kroki i ucząc się ich jeden po drugim, zdasz sobie sprawę, że tworzenie niestandardowej srebrnej biżuterii jest osiągalnym (i niezwykle przyjemnym) procesem.

Przede wszystkim musisz poznać na czym polega piłowanie. Dobry nauczyciel złotnictwa powie, że kluczem do udanego cięcia metalu jest posiadanie dobrej piły z najlepszymi ostrzami. Najlepiej aby byłą najlepsza, na jaką Cię stać. Potem konieczna do odwiedzenia będzie hurtownia srebra, pozyskanie materiałów i opanowanie efektywnej techniki cięcia.

Piłowanie i hurtownia srebra zaliczone – co teraz?

Im lepiej radzisz sobie z piłowaniem, tym mniej piłowania będziesz musiał zrobić. Wskazówka: to nie jest jak piłowanie paznokci! Nie piłuj tam i z powrotem – pilnuj tylko w jednym kierunku: w stronę od siebie.

Potem dowiedz się jak najwięcej o trzecim etapie w złotnictwie biżuterii, obróbce metali, która obejmuje kucie, młotkowanie, teksturowanie, itp. Młotek jubilerski pomoże Ci zginać i uformować metal w dowolny kształt, wokół pierścionka, bransoletki lub innej formy biżuterii. Poćwicz młotkowanie, teksturowanie i inne aspekty związane z formowaniem metalu w obróbce srebra na tańszych metalach, takich jak miedź, a następnie przejdź na srebro, gdy wiesz, jaki efekt wywołuje każdy młotek. Powodzenia!