O czym należy pamiętać organizując wycieczkę szkolną?

Wycieczka szkolna to bardzo ważne wydarzenie dla każdego ucznia. Dzieciaki czekają na nią przez cały rok szkolny. Wspólny wyjazd grupy znajomych z klasy to zawsze wielka przygoda, nawet jeśli miejsce docelowe znajduje się bardzo blisko samej szkoły. O czym należy pamiętać organizując taką wycieczkę?

Bezpieczeństwo

Najważniejsze jest zapewnienie uczestnikom wycieczki bezpieczeństwa. To bardzo szerokie pojęcie. Obejmuje zapewnienie właściwej liczby wykwalifikowanych opiekunów, oraz sprawdzonego środka transportu. Jeśli wynajmuje się autokar to najlepiej jest poddać go kontroli policji. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że kierowca jest trzeźwy a pojazd sprawny.

Posiłki

Wybierając są na wycieczkę szkolną trzeba też pamiętać o zapewnieniu dzieciom wyżywienia. Z całą pewnością w ciągu dnia staną się głodne i marudne. Najlepiej jest zaplanować posiłek z wyprzedzeniem. Im większym – tym lepszym. Posiłek niekoniecznie musi być ciepłym obiadem w stołówce. Dzieci można zabrać do baru szybkiej obsługi, zorganizować ognisko lub po prostu przygotować wiele kanapek.

Atrakcje

Wycieczka szkolna powinna być pełna atrakcji. Nie chodzi tylko o to by cały czas zwiedzać. Ciekawa wycieczka powinna mieć w swoim programie odrobinę czasu wolnego. Uczniowie mogą go spędzić dokładnie tak jak chcą – kupić pamiątki, odpocząć, porozmawiać albo po prostu pobawić się. Wycieczki powinny być przede wszystkim przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Pamiętajmy, że wycieczka to nie jest zwykły dzień pracy.