Mieszkanie w stylu eko, czyli jakie?

Coraz więcej mówi się o trosce o środowisko. W aranżacji wnętrz przejawem tego jest styl ekologiczny, który jest najlepszym wyborem dla wszystkich chcących mieszkań w pełnej harmonii. Jakie jest mieszkanie w stylu eko?

Ochrona środowiska przede wszystkim

Decydując się na mieszkanie w stylu ekologiczny, należy pamiętać, że na pierwszym miejscu jest troska o środowisko naturalne. Oznacza to konieczność wykorzystywania naturalnych materiałów. W stylu eko prym wiedzie drewno i bambus. Tworzywa sztuczne nie wpisują się w podejście ekologiczne do urządzania wnętrz. Tym, czego w mieszkaniu w stylu eko zabranąć nie może, są ekologiczne, nowoczesne technologie, dzięki którym można zmniejszyć zużycie wody, światła, a także segregować śmieci. Dlatego w mieszkaniu powinno znaleźć się chociażby oświetlenie LED oraz perlator, czyli popularny spieniacz wody (można go zamontować zarówno w kuchni, jak i w łazience).

Mieszkanie w stylu eko, czyli harmonia człowieka ze środowiskiem

Mieszkanie ekologiczne to takie, które urządzone jest w sposób wskazujący na harmonię człowieka z przyrodą. Naturalne materiały, o których wspomnieliśmy wyżej nie są więc wszystkim. Bardzo ważne jest, aby maksymalnie wykorzystywać światło naturalne. Jeśli chodzi o motywy dekoracyjne, to w stylu ekologicznym muszą to być te nawiązujące do przyrody. Liście, drzewa, kwiaty – wszystko to można z powodzeniem wykorzystać. Do tego dochodzi określona paleta barw. Styl eko to przede wszystkim biel, która sprawdza się nie tylko na ścianach, ale również na podłodze. Bielone drewno to idealny wybór dla tych, którzy chcą cieszyć się piękną, ponadczasową podłogą. Powszechne zastosowanie bieli wynika z tego, że świetnie rozjaśnia ona wnętrze. Inne kolory, które można stosować, urządzając mieszkanie w stylu eko to szarości, beże, brązy, zielenie, błękity, żółcie. Mają one jednak stanowić wyłącznie dodatek do barwy białej.

Styl ekologiczny jest ponadczasowy, elegancki i bardzo modny. Mieszkanie urządzone zgodnie z jego zasady zwraca uwagę przede wszystkim harmonią i spokojem.