Leczenie otyłości

Coraz więcej osób przyznaje szczerze, że ma problemy z radzeniem sobie z dodatkowymi kilogramami. Siedzący tryb życia, przetworzone jedzenie i używki sprawiają, że te pojawiają się bardzo szybko. Niektórzy otyli decydują się na wyjazd odchudzający, aby skutecznie pozbyć się balastu.

Leczenie otyłości na wyjeździe odchudzającym

W Polsce można znaleźć ośrodki, które zajmują się profesjonalnie leczeniem otyłości. Od lat uznawana jest ona bowiem za chorobę, która ma bardzo negatywne skutki dla naszego organizmu. Osoby otyłe często skarżą się również na inne problemy i schorzenia, które wynikają dodatkowych kilogramów. Cierpi układ krwionośny, zatykają się tętnice, obciążone są stawy i kości. Z czasem mogą pojawiać się też problemy ze strony układu pokarmowego, czy choroby autoimmunologiczne. Leczenie otyłości to często walka z całym zespołem metabolicznym i musi być prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

Wyjazdy odchudzające organizowane są we współpracy z lekarzami różnych specjalizacji, z dietetykami, ale również psychologami i psychiatrami. Ich pomoc okazuje się nieoceniona, ponieważ wiele osób otyłych mierzy się z różnymi trudnościami. Bywa, że jedzenie jest ich sposobem na radzenie sobie ze stresem i problemami życia codziennego.

Ile można schudnąć na takim wyjeździe?

Każdy chory powinien być traktowany w sposób indywidualny. Trzeba ocenić stan jego zdrowia, ilość kilogramów do zrzucenia, jak również możliwości fizyczne. Z dużą nadwagą nie da się przecież uprawiać wszystkich sportów. Trzeba zacząć od takich, które nie obciążają stawów kolanowych. W zależności od tego, ile trwa sam wyjazd i jaka jest waga początkowa, osoby otyłe chudną od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Zaleca się, aby nie tracić ich więcej niż pięć w skali miesiąca, ponieważ są to ilości zdrowe. Zbyt szybka utrata kilogramów może skutkować nie tylko efektem jo-jo, ale również obwisłą i mało jędrną skórą. Podczas wyjazdów chorzy poddawani są więc również zabiegom pielęgnacyjnym dla ciała.

Sprawdź na: Otulenie.pl