Jaką moc posiada Superman?

Wszyscy mamy swojego ulubionego bohatera. Jak wiemy, każdy z nich ma specyficzne i odmienne moce. Przyświeca im jedna myśl – ochrona ludzkości przed złem.

Kim jest Superman?

Jest to najsilniejszy z super bohaterów z komiksowego świata dc comics. Potrafi podnosić ciężarówki oraz lokomotywy, żaden ciężar nie jest dla niego problemem. Jego nadludzka siła wzbudza podziw oraz uwielbienie wielu ludzi. Który z chłopaków nie chciałby być takim bohaterem? Uratował świat wiele razy przed najgroźniejszymi przestępcami i pomagał zwykłym ludziom w ich problemach. Przybył na Ziemię z planety Krypton. Jakie cechy go charakteryzują? Oto przykłady:
– niewyobrażalna siła,
– umiejętność latania,
– niezniszczalność,
– szybkość,
– regeneracja,
– inteligencja,
– rażenie spojrzeniem,
– wzrok, słuch i węch(widział obrazy oddalone o kilometry),
– oddech, dzięki któremu tworzył huragany, a także oczyszczał powietrze z toksyn.

Na co dzień ukrywa się pod postacią skromnego i nieśmiałego dziennikarza, znanego jako Clark Kent. Nazywany jest także człowiekiem z żelaza.

Co nosi Superman?

Jego wygląd jest dosyć charakterystyczny. Ubrany jest w niebieski kostium, a na klatce piersiowej widnieje żółto- czerwony znak w kształcie tarczy z literą S. Nosi także czerwoną pelerynę. Tarcza z literą S to symbol rozpoznawalności tego nadczłowieka. Jest on zarezerwowany wyłącznie dla niego.

Czego boi się Superman?

Jego piętą achillesową jest kryptonit. Co to takiego? Jest to pozaziemski promieniotwórczy pierwiastek z planety Krypton. Tylko tego się obawiał i tylko to było w stanie go osłabić. Jednak moce, jakie posiadał sprawiły, że stał się najważniejszym z bohaterów, a za cel postawił sobie pomoc słabszym. Zawsze walczył o sprawiedliwość na planecie Ziemia, a jego charakterystyczny znak S w kształcie tarczy pozostał w pamięci każdego z nas. Jego dziewczyną była Lois Lane. Dziennikarka Daily Planet z Metropolis – bardzo ambitna, przez co często pakująca się w kłopoty. Ich relacje zaczęły się od koleżeństwa, później nawet ze sobą rywalizowali, a na końcu zostali parą.