Jak wybrać kocyk dla niemowlaka?


Skompletowanie wyprawki dla niemowlaka to jedno z pierwszych wyzwań, przed którymi stają młodzi rodzice. Warto zdać sobie sprawę z tego, że kocyk dla niemowlaka jest niezmiernie ważny i warto dobrze się zastanowić, jaki powinien być, by nasz maluszek czuł się komfortowo. Na co zwrócić uwagę, wybierając kocyk dla niemowlaka?

Nie jeden i nie dwa

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka trzeba uświadomić sobie, że kocyki dla niemowląt będą potrzebne w wielu sytuacjach. Potrzebny będzie gruby, ciepły koc do wózka na chłodne dni. Delikatny, przewiewny kocyk na ciepłe dni. Kocyk do łóżeczka, który będzie służył nie tylko jako pościel dla dziecka, ale bardzo często staje się najważniejszą przytulanką, bez której nie można zasnąć.

Miękki i elastyczny

Kocyki dla niemowląt muszą być miękkie i elastyczne. Kocyki dobrej jakości nawet po wielu praniach zachowują swoją miękkość w dotyku.

Kocyki dla niemowląt muszą być również elastyczne, dzięki temu można dobrze otulić dziecko w każdych warunkach. Kocyk, który będzie zbyt mocna usztywniony nie będzie wygodny.

Rozmiar ma znaczenie

Młodzi rodzice często zastanawiają się jaki rozmiar powinny mieć kocyki dla niemowląt. Czy korzystniej jest kupić mniejszy, czy od razu duży?

Rozmiar 65 x 75 cm jest idealny dla noworodków. Jest to kocyk, którym okryjemy malutkie dziecko w pierwszych miesiącach jego życia. Jest to również kocyk, który bardzo dobrze sprawdzi się w roli przytulanki. Kocyki dla niemowląt o rozmiarach 75 x 100 cm posłużą przez wiele lat i możemy przykryć nim również starsze dziecko na przykład po kąpieli, czy w trakcie oglądania bajki.