Idealne szkolenia dla początkującej kosmetyczki


Zajmowałaś się dotąd tylko paznokciami a chcesz poszerzyć nieco grono swoich klientek? Niewątpliwie powinnaś udać się na szkolenie branżowe. Pytanie tylko jakie? Wystarczy spojrzeć w wyniki badań, w których Polki deklarują na jakie zabiegi najczęściej i najchętniej się umawiają.

Kurs zagęszczania rzęs wśród topowych kwalifikacji kosmetyczki

Dziś Polki poza dbaniem o paznokcie, skoncentrowały swoją uwagę na rzęsach i brwiach, wiedząc, że spojrzenie to coś, co przyciąga. Stylizacja rzęs i brwi stała się w ciągu ostatniego pięciolecia elementem niezbędnym w zachowaniu dobrego i estetycznego wizerunku. Coraz rzadziej spotyka się w dużych miastach kobiety ze sklejonymi paskudnie rzęsami, a coraz częściej widać takie panie, które zdecydowały się na profesjonalne zabiegi zagęszczania i przedłużania rzęs. I w tym jest właśnie przyszłość kosmetyki.

Polki dbają o rzęsy

Do niedawna zaledwie jedna na osiem kosmetyczek specjalizowała się w stylizacji i pielęgnacji rzęs. Dziś, kiedy kurs zagęszczania rzęs dostępny jest dla każdego, nie można nie wiedzieć jak przedłuża się i zagęszcza rzęsy i jakie są przeciwskazania do takiego zabiegu. Każdy niemal salon kosmetyczny poza regularnymi zabiegami oczyszczania twarzy, masażu, masek algowych itp. oferuje zabiegi pielęgnacyjne na rzęsach. Stąd poza doskonaleniem technik zdobienia paznokci czy oczyszczania twarzy, warto skierować swoje kroki w stronę profesjonalnych szkoleń dotyczących rzęs. Mogą to być szkolenia dla początkujących, zakładające tylko pozyskanie podstawowej wiedzy o budowie oka i właściwym przedłużeniu rzęs w metodzie 1:1. Ale mogą to być też kursy w pełni profesjonalne np. skierowane do pań, które straciły wszystkie włoski rzęs za sprawą chemioterapii.