Dobry prezent dla nowonarodzonego dziecka przyjaciółki

Czasem, zwłaszcza jeśli nie ma się własnych dzieci, bardzo trudno jest precyzyjnie określić co tak naprawdę na początku życia dziecka jest rodzicom potrzebne, a co zupełnie się nie przyda. Przygotowując prezent dla przyjaciółki i jej maluszka, warto porozmawiać z nią lub ojcem dziecka i określić czy bardziej przydadzą się kocyki dla niemowlaka czy raczej zabawka karuzela nad łóżeczko dziecięce.

Prezent nie drogi, ale praktyczny

Dla niektórych mam najlepszym prezentem będzie prezent praktyczny. Niekoniecznie drogi, ale idealnie wpisujący się w bieżące potrzeby rodziny. Są takie elementy dziecięcej wyprawki, których nigdy za wiele. Mogą to być kocyki dla niemowlaka, body dla noworodka, które chociaż nie służą dziecku długo zwykle wymagają bardzo licznych prań. Przydadzą się na pewno rzeczy takie jak podgrzewacz do butelek, pieluchy czy śliniaki oraz wszelkiego rodzaju delikatne tekstylia do wózka i na spacery z dzieckiem.

Kocyki dla niemowlaka, ręczniki i kosmetyki znacznie lepsze niż zabawki

W początkowej fazie życia maluszka zabawki nie są sprawą istotną. Dziecko po powrocie ze szpitala będzie wymagać przede wszystkim obecności bliskich i wygodnego snu, dlatego na prezent świetnie sprawdzą się wszystkie te elementy, które są ze snem blisko związane. Począwszy od specjalnie wyprofilowanej poduszki dla noworodka, poprzez kocyki dla niemowlaka a na Przytulankach skończywszy. Czasem nie ma się co silić na prezent szczególnie oryginalny. Można zapytać świeżo upieczoną mamę czego jej najbardziej potrzeba i okaże się, że w do szczęścia najbardziej przydadzą się zwykłe rzeczy codziennego użytku.