Czym może być spowodowany ból pleców?

dyskopatia

Nie da się ukryć, że wraz z biegiem lat stan zdrowia każdego się pogarsza. Jest to w zasadzie normalne i nie powinno być w tym niczego dziwnego, gdyż organizm najzwyczajniej w świecie się starzeje. Można powiedzieć, że dla wielu osób ból pleców jest tak naprawdę czymś normalnym i najzwyczajniej w świecie nauczyli się oni z nim żyć. Niestety w niektórych przypadkach może być to objaw poważnej choroby.

Dyskopatia – jak leczyć oraz jak zdiagnozować?

W przypadku leczenia oraz zdiagnozowania choroby niezwykle skutecznie radzi sobie Osteoklinika. Konkretniej chodzi tutaj o taką chorobę jak dyskopatia. Oczywiście nikt nie mówi o tym, że każdy ból pleców musi oznaczać coś takiego, jednak warto udać się na dokładną diagnostykę. Właśnie z tego względu najlepiej jest wykonać zdjęcie RTG tego odcinka kręgosłupa, który nas boli. To ono dokładnie pokaże czy występują zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego czy też nie. Wspomnijmy także o tym, że w celu zlecenia odpowiedniego leczenia tej przypadłości czasami niezbędne jest wykonanie dodatkowo rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Jeśli chodzi z kolei o samo leczenie to w większości przypadków wystarczające jest leczenie farmakologiczne – środkami przeciwbólowymi. Co więcej zalecana jest także regularna rehabilitacja zlecana przez specjalistów. Sporadycznie, jednak zdarza się i tak konieczne są również zabiegi operacyjne.

Jakie daje objawy?

Teraz powiedzmy sobie o tym jakie konkretnie są objawy tej choroby. W przypadku, gdy zaczynamy odczuwać jakikolwiek ból w kręgosłupie po dłuższej jeździe samochodem czy też po spaniu to niestety może oznaczać, że jest to dyskopatia. Na samym początku taki ból nie trwa zbyt długo, jednak z czasem może się on nasilać i być długotrwały aż do tego stopnia, że konieczne jest przyjmowanie tabletek przeciwbólowych. Jeśli w tym momencie nie wybierzemy się do lekarza to po pewnym czasie może okazać się, że ból będzie tak silny, że nawet żadne tabletki nie przyniosą efektów i może on trwać nawet kilkanaście godzin. Tak, więc szybkość działania jest tutaj bardzo ważna.