Co wyrażają stare praskie kamienice?

Warszawska architektura jest bardzo zróżnicowana. W niej znacznie widoczniej niż w innym mieście przeplatają się nowoczesność ze starszymi budynkami. W niektórych miejscach kontrast ten jest wyjątkowo widoczny, co przez niektórych może być krytykowane, inni jednak z zachwytem spoglądają na te sąsiedzkie korelacje różnych epok. Doskonałym przykładem budynków pamiętających już wiele lat, są kamienice na Pradze. One również prezentują się w bardzo różny sposób, jedne są już odświeżone i zrewitalizowane, inne nie mogą się tego doczekać, chociaż widoczne gołym okiem jest, że bardzo tego potrzebują.

Kamienice na Pradze uwiecznione na zdjęciach

Pomimo że dziś mamy do czynienia z zupełnie innymi trendami w budownictwie, kamienice na Pradze wciąż posiadają urok, którzy doceniają koneserzy i osoby lubiące odwracając się, spoglądać na minione lata. Stają się także obiektami często fotografowanymi, przedstawiającymi Warszawę nie taką, jaka jest tworzona dziś, czyli ze stali i szkła, lecz skrywająca w sobie coś więcej. Jest to swoisty duch czasów, oraz nośnik licznych życiowych historii.

Budynki pełne życia Mówi się, że chociaż dzisiaj posiadamy o wiele większe możliwości i technologie, to jednak tworzonym dzisiaj obiektom brakuje pewnego realnego wyrazu. Są to konstrukcje jakby pozbawione emocji, wielkie i imponujące, ale chłodne i mało przystępne. Kamienice na Pradze są zupełnie inne. Często odrapane i z widocznymi brakami, ale jakieś takie realne i prawdziwe, z wyczuwalnym w nich życiem. To sprawia, że osoby żyjące w nich od pokoleń nie chcą zamieniać ich na nowoczesne apartament owce.

Więcej dowiesz się na : https://praskiekamienice.pl/